LUGN152 - dinsdag 8 april 2025
De honderdtweeenenvijftigste bijeenkomst is op dinsdag 8 april 2025. De bijeenkomst is op onze vaste locatie in De Klinker, Van Broeckhuysenstraat 46, Nijmegen. Gratis toegang.
Programma:
-
20:00 uur - [nog te bepalen]
-
21:30 uur - Lightning Talks (korte presentaties over Linux gerelateerde onderwerpen)
Talk 1: Midnight Commander [beginners, alle] - Joris Zwart
Midnight Commander (MC) is een andere wijze van bestandsbeheer (en meer)...
Talk 2: Een stukje computergeheugen-geschiedenis [niveau: alle] - Leo Willems
Een kort geschiedenis over het ontstaan van computergeheugen voordat er tapes, disks en halfgeleiders voor gebruikt werden: beeldbuis-geheugen, vertragingslijnen en ring-kerngeheugen.
Talk 3: NerdMiner [alle] - Peter Martin
NerdMiner is een open-source, Wi-Fi-gestuurde Bitcoin solo-miner op een ESP32 microcontroller. Het heeft een zeer lage hashrate (56kh/s) en werkt met mining pools. Het is niet winstgevend, maar bedoeld voor leren, experimenteren en als geeky bureau-gadget. Met een OLED-scherm toont het real-time statistieken. Een leuke manier om Bitcoin-mining te verkennen zonder dure hardware!
We hebben ruimte voor 1 presentatie van 45 minuten over een Linux-gerelateerd onderwerp.
Heb jij een interessant onderwerp dat je een volgende keer wilt presenteren of demonstreren?
Laat het ons weten door een mailtje te sturen naarDit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. met in het kort:
Titel [niveau] - Jouw naam
Twee regels beschrijving
22:30 uur - Einde